Célzott javallott speciális programok - az érzelmi és értékközvetítő nevelést segítő programok megvalósítása

A programok célja, hogy segítse az egyént személyes érzései és viselkedései megértésében, javítsa a döntéshozatali készségeket (pl. visszautasítási technikák és a nemet mondás

készségeinek fejlesztése), hozzájáruljanak a szerhasználattal kapcsolatos téves információk, hiedelmek korrigálásához, az ismeretek bővítéséhez.

Ebben a témakörben a legnagyobb időszakot és létszámot felölelő programelemünk az alapozó terápia volt. 200 alkalommal, az összes részvételt tekintve közel 2600 fő bevonásával zajlott, heti 2 , később 3 csoportban. A szülő és gyermek bevonásával megvalósuló mozgásterápiás módszer, a tanulás, magatartási problémával élő gyermekek komplex, mozgásfejlesztésen alapuló idegrendszer fejlesztő terápiája, mely elősegíti az idegrendszeri érést, hozzájárulva a fennálló problémák megszűnéséhez. A terápia prevenciós jellege abból adódik, hogy a tanulási magatartási problémákkal élő gyermekek, a kudarcaik okán, sokkal nagyobb eséllyel kerülhetnek érintettségbe a szenvedélybetegségekkel. A terápiát igénybe vevők nagyon jó eredményekről számolnak be.

2 alkalommal tartottunk 30 órás Önismeret énkép- képzést.  Cél az volt, hogy a résztvevőkben az önismeret, az önreflexió igényét felkeltsük és fokozzuk.

A résztvevők csoportban megélt tapasztalataik segítségével fejleszthetik személyes kompetenciáikat mint az önbecsülés, reális önértékelés, önbizalom, érzelmi tudatosság, érzelemszabályozás, motiváció.A képzés további célja, a résztvevők saját belső harmóniájánaknak megteremtése, belső feszültségeik csökkentése, a személyes hatékonyságuk fokozása, a tudatosságra törekvés.

A résztvevők elsősorban felnőtt személyek voltak, akik életében fontos volt a fent sorolt célok elérése, melyek hozzásegítik őket a megfelelő családi működés megteremtéséhez.

Agresszió és stresszkezelés technikák képzésünket a kamasz, ifjúsági korosztály részére szerveztük, 20 órában 36 fő részvételével. A képzés során olyan információkat, segítséget kaptak, melyekkel a félelmek, a stressz, a problémák kezelése könnyebbé válik. Igyekeztünk minden támogatást megadni ahhoz, hogy egészséges szemléletű, boldog fiatalok legyenek. Célunk volt, hogy felismerjék, hogy nehézségek mindenki életében vannak, de nem mindegy mit kezdünk velük, kezdünk-e velük valamit.

Kommunikációs képzés, szintén 2 alkalommal 30 órában került megtartásra. A képzés résztvevői elsősorban szülők voltak, akik a családi életükben szerettek volna pozitív irányú változásokat elérni.

A képzés célja, hogy a résztvevők fejlesszék kommunikációs készségeiket: sajátítsák el az asszertív megoldásokat, a szavak mögött rejlő érzelmek, befolyásoló tényezők, a másik jelzéseinek, motivációinak felismerését. További cél volt, hogy fejlődjenek megfigyelési és meghallgatási készségeik, képesek legyenek konstruktívak lenni a kommunikáció különböző színterein, kiemelet hangsúlyt kapott az agresszív kommunikáció

3)  Célzott javallott speciális programok- az érzelmi és értékközvetítő nevelést segítő programok megvalósítása

ALAPOZÓ TERÁPIA

A programok célja, hogy segítse az egyént személyes érzései és viselkedései megértésében, javítsa a döntéshozatali készségeket (pl. visszautasítási technikák és a nemet mondás készségeinek fejlesztése), hozzájáruljanak a szerhasználattal kapcsolatos téves információk, hiedelmek korrigálásához, az ismeretek bővítéséhez.